Inspector Lichidari Daune Auto

Dată: 26 apr. 2024

Locație: Bucuresti, RO

Companie: Generali Group

Cerinte:

•    Studii superioare, profil tehnic;
•    Experienta profesionala de minim 1-3 ani in domeniul asigurarilor (optim: daune auto) sau auto;
•    Cunostinte Microsoft Office (Word, Excel), nivel mediu;
•    Orientare spre performanta excelenta;
•    Asumarea responsabilitatii, proactivitate;
•    Flexibilitate si adaptare la schimbare;
•    Spirit de echipa, relationare bazata pe empatie, incredere si respect;
•    Creativitate, deschidere catre inovatie si diversitate.

Responsabilitati:

•    Intocmeste documentele specifice dosarelor de daune (acte de evaluare, devize, accepte de plata, reconstatari, corespondenta cu asiguratul sau cu organele abilitate in cercetarea evenimentelor ce stau la baza dosarelor de daune, solicitare expertize);
•    Stabileste solutiile tehnologice de readucere a obiectului asigurat la starea de dinaintea producerii evenimentului sau, dupa caz, solutiile tehnologice de evaluare a cuantumului daunei;
•    Intocmeste referatele de plata a dosarelor de daune instrumentate si face propunerea achitarii sumelor corespunzatoare, dupa o verificare atenta a incadrarii evenimentului in conditiile de asigurare, dinamicii accidentului si dupa o verificare a cuantumului daunelor solicitate de asigurat;
•    Opereaza dosarele de daune in programul informatic.

Ce oferim:

•    Mod de lucru hibrid si program flexibil.
•    Mediu de lucru prietenos.
•    Oportunitate de dezvoltare profesionala durabila.
•    Abonament Bookster.
•    Pachet de beneficii competitiv!

Asteptam cu nerabdare sa te cunoastem!

Echipa Generali Romania, www.generali.ro