Consilier Juridic

Dată: 9 oct. 2024

Locație: Bucuresti, RO

Companie: Generali Group

Echipa noastra cu traditie si experienta de peste 30 de ani pe piata din Romania este in cautarea unui coleg motivat care sa se alature echipei noastre din sediul central si sa contribuie la activitatea Departamentului Juridic!
Daca ti se potriveste descrierea de mai jos, transmite-ne CV-ul tau aplicand la acest anunt, pentru a avea sansa sa ne cunoastem. Fii parte din povestea noastra de succes!

Cerintele postului:

•    Studii superioare de specialitate finalizate (licentiat in drept/stiinte juridice);
•    Experienta profesionala 1-3 ani in domeniul juridic ori asigurari / daune;
•    Engleza nivel mediu;
•    Cunostinte Microsoft Office (Word, Excel) nivel mediu;
•    Orientare spre performanta excelenta;
•    Asumarea responsabilitatii, proactivitate;
•    Flexibilitate si adaptare la schimbare;
•    Spirit de echipa, relationare bazata pe empatie, incredere si respect;
•    Creativitate, deschidere catre inovatie si diversitate.

Responsabilitati:

•    Gestioneaza relatia cu consilierii juridici implicati in dosare de instanta, din perspectiva transmiterii/primirii corespondentelor relevante aferente dosarelor de instanta;
•    Acorda suport cu corespondenta referitoare la litigii pentru personalul din teritoriu;
•    Acorda suport juridic departamentelor interesate, conform fisei postului;
•    Poate primi sarcini de suport fata de consilierii juridici care reprezinta societatea in instanta.

Ce oferim:

•    Pachet competitiv de beneficii financiare.
•    Mod de lucru hibrid si program flexibil.
•    Mediu de lucru prietenos.
•    Oportunitate de dezvoltare profesionala durabila.
•    Abonament medical.
•    Abonament Bookster.

Asteptam cu nerabdare sa te cunoastem!

Echipa Generali Romania, www.generali.ro