Consilier Juridic Recuperari Creante

Dată: 19 apr. 2024

Locație: Bucuresti, RO

Companie: Generali Group

Cerinte:

•    Studii superioare de specialitate (drept/stiinte juridice);
•    Experienta profesionala minim 2-3 ani in domeniul juridic;
•    Constituie avantaj experienta pe un post similar in domeniul asigurarilor;
•    Engleza nivel mediu;
•    Cunostinte Microsoft Office (Word, Excel) nivel mediu;
•    Constituie un avantaj detinerea permisului de conducere categoria B;
•    Orientare spre performanta excelenta;
•    Asumarea responsabilitatii, proactivitate;
•    Flexibilitate si adaptare la schimbare;
•    Spirit de echipa, relationare bazata pe empatie, incredere si respect;
•    Creativitate, deschidere catre inovatie si diversitate.

Responsabilitati:

•    Efectueaza actiuni de recuperare a sumelor datorate de debitorii societatii.
•    Reprezinta societatea pe baza de delegatie emisa de conducerea acesteia in fata instantelor de judecata de toate gradele sau a instantelor arbitrale, organelor de cercetare si urmarire penala, parchetelor, notarilor publici, alte autoritati ale administratiei de stat centrale si locale.
•    Intocmeste cereri de chemare in judecata, intampinari, plangeri penale, constituiri de parte civila, contestatii; formuleaza si motiveaza apeluri si recursuri, emite note de sedinta, note/concluzii scrise si orice alte acte procesuale si procedurale in litigiile gestionate.
•    Intreprinde actele de procedura necesare punerii in executare a titlurilor executorii obtinute in dosarele procesuale proprii, in scopul realizarii creantelor societatii.

Ce oferim:

•    Mod de lucru hibrid si program flexibil.
•    Mediu de lucru prietenos.
•    Oportunitate de dezvoltare profesionala durabila.
•    Pachet de beneficii competitiv.
•    Abonament Bookster.

Asteptam cu nerabdare sa te cunoastem!

Echipa Generali Romania, www.generali.ro